Maden Ayrıştırma ve Zenginleştirme Teknolojisi


Maden Ayrıştırma Ve Zenginleştirme Teknolojisi Nedir?

Maden sahasından çıkarılan ham cevherin işlenerek ASH Enerji tarafından geliştirilmiş olan patentli teknolojimiz ile çıkan cevherin %100 ‘e yakın kısmını geleneksel teknolojilerden daha kısa sürede ve daha basit yöntemler ile ayırmamızı sağlayan çözümümüzdür.

Neden ASH Enerji Maden Ayrıştırma ve Zenginleştirme Teknolojisi

ASH Enerji olarak geliştirdiğimiz maden ayrıştırma ve zenginleştirme teknolojimiz ister maden sahasında isterseniz de cevherin kolay ulaşabileceği bölgelerde hizmete sunulmaktadır. Maden ayrıştırma ve zenginleştirme teknolojisi sayesinde maliyet masraflarını, iş gücünü, elektrik ve yakıt tüketimini düşük seviyelere çekebilmekteyiz. Kimyasal ayrıştırmanın gerektiği noktalarda maden ayrıştırma ve zenginleştirme teknolojimiz sayesinde hiçbir kimyasal kullanmadan ayrıştırma yapabilmekteyiz. Bu sayede kimyasal kullanımından doğan maliyet masraflarının yanında, kimyasaldan doğabilecek diğer tüm problemleri de bertaraf etmiş olmaktayız.

ASH Enerji maden sahalarının çevreye verdiği bütün rahatsızlıkları en aza indirebilmeyi ve doğaya saygılı bir şekilde maden ayrıştırma ve zenginleştirme yapabilmeyi hedeflemektedir.

ASH Enerji Maden Ayrıştırma ve Zenginleştirme Teknolojisi Nerelerde Kullanılır?

ASH Enerji olarak doğal taş, mermer, kömür madenlerinin dışında katma değeri yüksek olan altın, bakır, alüminyum, demir cevheri gibi alanlarda maden ayrıştırma ve zenginleştirme üzerine çözümlerimiz vardır.

Güçlü mühendislik kadrosu ile çözüm odaklı, çevreye duyarlı ve düşük işletme giderlerine sahip maden ayrıştırma ve zenginleştirme teknolojimiz için bizimle irtibata geçin.

Madeni neden zenginleştirmeliyiz?

Krom: Çok sert bir element olan krom, 1907 °c’de eritilebilir, 2672 °c’de kaynar. Krom otomotiv sektöründen deri sanayiine, türbin motorlarından sokak lambalarına, silah sanayiinden makine parçalarına kadar bir çok alanda kullanılır. ASH enerji maden ayrıştırma ve zenginleştirme teknolojisi sayesinde maden sahasından çıkartılan krom kısa sürede ve yüksek oranda ham cevherden ayrılarak işlenebilecek duruma gelir.

Altın: 1063 °c’de erir, 2600 °c’de kaynar. Altın doğada bulunan ve en kolay şekil alabilen, dövülebilen metaldir. Altın iletkenliği nedeniyle elektrik elektronik sektöründe, mücevher olarak, sağlık ve gıda alanlarında kullanılmaktadır. ASH enerji maden ayrıştırma ve zenginleştirme teknolojimiz ile süzdürme, çökertme ve kimyasal ayrıştırma tekniklerinin aksine hızlı ve kimyasal sebeplerden doğan problemlerin olmadığı oksitleyici maddelerin kullanılmadığı çözümler sunmaktayız.

Bakır: 1083 °c’de erir, 2300 °c’de kaynar. Altın ve gümüşe oranla daha ucuz olan bakır iyi bir iletken olduğu için elektrik tellerinde, hediyelik eşya olarak, ısıyı iyi iletebildiği için mutfak gereçleri gibi pek çok sektörde kullanılmaktadır. Flotasyon, liç ve solvent ekstraksiyonu yöntemlerine göre ASH enerji maden ayrıştırma ve zenginleştirme teknolojisi hızlı, pratik ve daha basit bir yol izleyerek ham cevheri zengin miktarda ayrıştırarak işleme tabi tutulabilecek hale sokabilmektedir.

Alüminyum:600 °c’de erir. Demirden hemen hemen 3 kat daha hafif olan alüminyum farklı karışım yolları ile güçlü ve hafif bir metal haline getirilebilir. Alüminyum otomotiv, uçak, gemi, elektronik gibi pek çok farklı sektörde kullanılmaktadır. Alüminyum boksitten elektroliz yöntemiyle üretilirken yüksek seviyede elektrik enerjisine ihtiyaç duyar. ASH enerji maden ayrıştırma ve zenginleştirme teknolojisi, elektrik üretimi alanında da faaliyet göstermekte olan firmamızca patentli ürünlerimizle birlikte şu anda alüminyum üretimi yapmakta olan tesislerden daha az enerji ve iş gücü harcayarak üretim yapabilmektedir.