Yakıt Tasarrufu


Yakıt tasarrufu

Yakıt tasarrufu günümüz dünyasında belki de üzerinde en çok durulan ve çözüm aranan bir konudur. Bunun için kullanıcılara birçok öneri ve çözümler sunulur. Fakat birçoğu uygulanabilirlikten öte kullanım açısında da zor çözümler olarak karşımıza çıkmaktadır. Basit ama etkili yöntemlerin başında; “ Araç rolantide beklerken motorun kapatılması, ani ve hızlı kalkış yapılmaması, vitesi devirliyken atmak, gaz pedalına kademeli basmak, gereksiz fren kullanımı, yokuş ve inişte düşük vites kullanımı, seyir halinde camın gereğinden fazla açık tutulması, fazla yük taşınması, lastik hava basıncı gibi” öneriler sunulmaktadır.

ASH Enerji olarak çevreye duyarlı patentli teknolojiler geliştirmeyi kendimize misyon olarak belirleyen bir firmayız. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz patentli teknolojiler ve ürettiğimiz ürünler sayesinde başta insan sağlığı için önemli çevreye duyarlı çözümler üretmekteyiz. ASH Enerji, yakıt tasarrufu üzerine yaptığı çalışmada geliştirdiği patentli teknolojinin birden çok alanda fayda sağladığını göstermiştir. Araçların hava filtresi girişi ile motor arasına takılan bir parça yardımıyla motor içerisine alınan bütün yakıtın yanması sağlanarak, aracın performansını arttırılmış, aynı mesafede %30’a kadar yakıt tasarrufu sağlanmış, bunların yanında zararlı gaz olarak bilinen sera gazlarının da ortadan kalkmasına yardımcı olmuştur. Ayrıca, motoru koruyan bir özelliği de bulunmaktadır. Bakıma alınan araçların motor yap renginin değişmediği gözlemlenmiştir. ASH Enerji bu patentli teknolojisi sayesinde yakıt tasarrufu alanında da başarılı bir sonuç elde etmiştir.

Dünya’da yakıt tasarrufu için geliştirilen birçok teknoloji olmasına rağmen hiçbiri ASH Enerji tarafından geliştirilen patentli çözüm kadar etkili sonuç vermemiştir. Teknolojinin verimliliğini yaptığı laboratuvar ve saha çalışmalarıyla ispatlamış olan ASH Enerji, bu teknolojisini tüm Dünya’ya, Türk patentli bir çözüm olarak adını duyurmaktadır. Birçok yabancı şirketin ilgisini çeken bu teknoloji, yakıt tasarrufunda ulaştığı verimlilik başta olmak üzere, motorun korunması, performans artışı ve emisyonun sıfırlanması gibi önemli konularda da bir çözüm haline gelmiştir.

Bilindiği üzere, yakıt deposu içerisine koyulan farklı kimyasallar ile yakıt tasarrufu sağlandığı söylenen teknolojilerden farklı olarak herhangi bir kimyasal kullanmıyoruz. Oksijenin yanma kalitesinin artırılması ile verimlilik sağlayan sistem, üretiminde kullanılan kaliteli parçalar ile uzun ömürlüdür.

Detaylı bilgi için ASH Enerji mühendislik ile iletişime geçin…..