Otel, restaurant ve kafelerde ozon


Oteller

ASH Enerji Aktif Oksijen teknolojisi, Otel odalarının temizlenmesinde etkili bir çözüm haline gelmiştir. Ozonun yüksek reaktive özelliği ile havada dolaşan organik ve inorganik moleküllerle girdiği reaksiyon sonrasında bu molekülleri oksitleyerek zehirli gazların etkisiz hale getirilmesini sağlar. Güçlü bir sterilizasyon kaynağı olan aktif oksijenin (ozon), ortama salınımından kısa süre içerisinde yapıtaşı olan oksijene dönüşümü başlar. Buda dezenfektasyon kaynağı olan ozonun ortamda atık madde birikimi gibi bir durum oluşturmaz. Toplu yaşam yerlerinin en önemli problemlerinden biri olan kirli hava, sağlıklı insanların hasta insanlarla aynı havayı solumasından dolayı çabuk hasta olmalarını sebebiyet vermektedir. Bu tür ortamlarda hava temizliği çok önemli bir hale gelmiştir.

Otellerin havalandırma sistemlerine entegre edilebilen ASH Aktif Oksijen teknolojisi, ortamdaki kirli havanın temizlenmesi, kötü kokuların ortadan kaldırılması ve sağlık açısında faydalı olan ozonun ortama verilerek bu yerlerin sağlıklı yaşam merkezleri haline gelmesine katkı sağlamaktadır. Kötü kokuların ortamdan uzaklaştırılması değil bizzat koku moleküllerinin yok edilmesi şeklinde bir çözüm sunar. Prestije önem verilen otellerde yemek kokuları, tuvalet ve atık kokuları, sigara ve is kokuları gibi istenmeyen kokuların yok edilmesinde ASH Aktif oksijen teknolojisi etkili bir çözüm olmuştur.

Kafe ve restoranların en çok yaşadığı problemlerin başında misafirlerin yemek kokusundan rahatsız olmaları gelmektedir. Bunun için çok pahalı havalandırma sistemlerinin kurulduğunu biliyoruz. Oysaki ASH aktif oksijen teknolojisi sayesinde yüksek yatırım maliyeti gerektiren havalandırma sistemlerine ihtiyaç kalmamaktadır. Uygulaması kolay ve etkisi büyük olan ASH Aktif oksijen teknolojisi sayesinde işletmelerin düşük yatırımla yüksek verim elde etmeleri sağlanmıştır. İşletmelerin pahalı olmayan havalandırma sistemlerine entegre edilebilen ASH aktif oksijen teknolojisi, hem hava kalitesini artırmak hem de gıdaların sterilizasyonu için önemli bir çözüm olmuştur. Gıda üretiminde HACCP kurallarına ne kadar dikkat edilse de kullanıcı bazlı oluşabilecek hatalardan dolayı bakteri çoğalması, küf oluşumu, mantar üremesi, kontamine olan gıdalar gibi durumlar oluşmaktadır. Bunların ne kadarda önüne geçilmek istense de bilindik teknikler yetersiz kalmıştır. ASH aktif oksijen teknolojisi gıda zehirlenmesine yol açacak durumların ortadan kalkmasında etkili bir yol olmuştur. Gıdalara ve yüzeylere uygulanan ozon, burada oluşabilecek her türlü bakteri, mantar ve küf gibi sağlık açısında zararlı maddelerin oluşumunu engelleyerek bu sektörde de önemli bir çözüm haline gelmiştir.

Aktif oksijen ile yapılan uygulamalar pahalı çözümler olarak bilenmektedir. ASH aktif oksijen teknolojisi tamamen yerli bir üretim olduğu için bu alanda da oluşturduğu fiyat rekabeti ile de bir adım öne çıkmaktadır. Düşük yatırım maliyetleri ile etkili çözüm sunmasından dolayı ASH Aktif oksijen teknolojisi birçok alanda Pazar payını yükseltmiş bir çözümdür. Sağlık açısından önemli bir çözüm sunan ASH Aktif oksijen teknolojisi, diğer çözümlere kıyasla ürettiği değer açısından tercih sebebi olmuş ve Ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak bir yapıya ulaşmıştır.

Aktif oksijen (Ozon O3) ile ilgili talepleriniz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.